Recenze

Čerstvá víra - Jim Cymbala

USA © 1999, CZ © 2007 Nakladatelství Křesťanský život

"Co se stane, když skutečná víra zapálí Boží lid"

Kniha psaná čtivým způsobem nenásilně otevírá aktuální témata Božího lidu tohoto času, žijícího uprostřed přejezené "západní" kultury. Kam se ztratila první láska, čas, kdy jde všechno stranou a zdá se nezajímavé... kam se ztratila víra křesťanských sborů... proč je dnes bohoslužba často jen divadlo k pobavení příchozích?
Autor je pastorem sboru v New Yorku, a tak se může ze své zkušenosti podělit o silné a zajímavé příběhy - domnívám se, že tak činí z důvodu, aby připoměl jeden z důvodů existence církve na zemi v tomto čase. Tak jako i v časech minulých, dnes je myšlení a jednání věřících tlačeno k povrchnímu skutkaření, které ovšem bývá jako rostlinka bez kořenů. Již od dob Starého Zákona přicházeli proroci bojovat s těmito trendy a dnes je jich opět zapotřebí...

Knihu doporučuji a na závěr si dovolím z této knihy jeden citát: "V žádné kapitole evangelií nečteme, že by Ježíše zaujala něčí spravedlnost. Nikdy nevyzdvihoval něčí moudrost nebo vzdělání. Ale přece mu něco imponovalo: lidská víra ."

| Autor: administrator | Vydáno dne 02. 01. 2010 | 1611 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server