Recenze

EVANGELIUM - Otakar Vožeh

CZ 1997 © TWR - Trans World Radio

Autor knihy si všímá upínání se k pragmatismu v protestantských církvích v tomto čase. Obává se, že i v dobrém úmyslu provedený úkrok od přímých (prostých) biblických pravd vykoná stejnou práci, jako modernismus na konci 19. století - totiž, že vykrade skutečný život věřícího lidu a zmrzačí evangelikální sbory.

Své postoje autor podepírá citáty z Písma, často porovnává slova Bible s tendencemi hromadně přijímanými moderními vůdci křesťanských sborů; trpělivě vysvětluje, že posun cílů a prostředků od učení apoštolů, byť v dobré víře (a zároveň vážné slepotě) je ze samé podstaty věcí smrtící. Služebník má svobodu býti Židovi Židem a Řekovi Řekem, ale nikoli z důvodu, aby jednoho či druhého ponechal v jejich myšlenkově kulturní kleci, ale aby je vyvedl ... a není Žid ani Řek, ale ve všech žije Kristus!

I pragmatici mají samozřejmě vějíř argumentů na svoji obhajobu, nicméně kniha otevírá závažná témata dnešní církve z jasně definovaného úhlu pohledu a dle mého mínění může být přínosem pro utváření názoru na aktuální otázky dnešní církve.

| Autor: administrator | Vydáno dne 07. 01. 2010 | 2131 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server