Notes

Curry Ray Blake - služebník z Texasu

Curry Blake se narodil v Texasu v rodině policisty. Jeho maminka byla silně věřící, patřila do letniční církve. Když ho omylem tatínek při couvání autem na příjezdové cestě vážně poranil na hlavě, bylo mu 17 měsíců. Dědeček ho okamžitě naložil do auta a odvezl do nemocnice, jeho maminka se tam při mnoha hodinové operaci modlila navzdory nepříznivým zprávám od lékařů. Přišili mu strženou kůži zpátky na hlavu včetně dalších zásahů. Operace se dle slov samotných lékařů vyvíjela neočekávaně dobře.

Curry se zcela uzdravil, ale ještě ve dvaceti letech si občas vyjmul z kůže na hlavě zrnko písku - jak to komentovala jeho žena, případně najdete v jeho kázáních. Díky mamince měl Bibli (King James Version) několikrát přečtenou, ještě než šel do školy. Učila ho číst sama jako malé dítě. Z jeho dětství mě upoutala ještě jedna záležitost. Často se stávalo, že ho maminka jako malého vzbudila uprostřed noci a spolu se modlili za tatínka, který byl právě ve službě. Co maminka prožívala se vždy brzy ukázalo jako opodstatněné - buďto volal kolega, že je táta postřelen a na ošetření, nebo došel domů ten den pořezán či jinak zraněn. Nebylo to naposledy, kdy modlitba zachránila v této rodině život.

Brzy se oženil a ještě mu nebylo dvacet let, když se mu narodila první dcera. Narodila se s nádorem z krevních cév v jazyku, který byl velký jako lidská pěst. Erika žila téměř tři roky. Curry se pokoušel dovolat ke všem známým "Božím mužům" pro pomoc, ale nikdo nebyl k dispozici. Tehdy řekl Bohu, že pokud mu ukáže pravdu o uzdravení, tak on bude k dispozici pro ostatní lidi, když ho budou potřebovat.

V roce 1980 se jim narodilo druhá dcera Becky, následující dva roky další dvě děti. Když bylo Becky 7 let, spadla z druhého patra na betonový dvůr. Když se k ní Curry dostal, byla mrtvá. Zvedl ji, chodil s ní v náručí po dvoře a vyznával "Ve jménu Ježíše nezemřeš, ale budeš žít". Říkal to víc než pět minut a potom ji vzal do domu. Položil ji na zem a opřel ji o zeď. Stále byla mrtvá, srdce netlouklo a nedýchala. Klečel před ní a 20x - 30x opakoval toto vyznání, když najednou zhluboka vydechla a vychrlila krev. První slova, která řekla byla "Tati mám hlad". Vzali ji do nemocnice, kde lékaři potvrdili, že byla nejméně 45 minut mrtvá. Dnes je Becky mladá žena, znovuzrozená, naplněná Duchem.

Na službu bratra Curryho mě před léty upozornil jeden bratr. Moje první seznámení s jeho kázáním bylo při sledování série Nový člověk přesně i na tomto webu, kam ukazuje odkaz. Já jsem uvěřil v Ježíše Krista na službu velmi milých bratří a sester z letniční církve, tedy mám v jistém smyslu podobné kořeny jako bratr Curry, a také jisté povědomí o letniční církvi a některých zvyklostem a danostech k ní patřících. Tím si tak trochu zčásti vysvětluji, že mi mnohé věci, o kterých Curry hovořil, přišly známé a uchopitelné a celkově mě zaujal. Mnozí kazatelé, jakoby se stejným poselstvím, mě totiž vcelku rychle odradili, ať už byla chyba na kterékoli straně. Tím nechci nijak snížit čistě duchovní stránku věci.

Curry usilovně léta hledal odpovědi spojené s otázkou uzdravení. Jeho cesta ho zavedla k mnohým známým služebníkům víry - zvláštní místo v jeho srdci má bratr kazatel Lester Sumrall. Velmi jedinečná je také jeho pouť k navázání na službu kazatele John G. Lake z počátku 20. století. Výsledkem Curryho vydání se Bohu a hledání Božího Království je cesta plná zázraků jak v osobním životě, tak i v životech lidí, kterým slouží. Osobně mohu doporučit k seznámení, nejlépe v pokoře a bez předsudků, nakolik je to možné. Zbytek je potom Boží milost, kterou všichni hledáme. Je docela možné, že se občerstvíte právě u této studny.Část informací převzata z webu nove-stvoreni.cz, část přímo z kázání bratra Curryho Blakea.      Pokoj Boží.

| Autor: administrator | Vydáno dne 24. 11. 2017 | 772 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server