Notes

Omluva za ne zcela šťastný obrat

21.3.2010 jsem vydal článek "Tajemství úspěšného skupinkového sboru". V posledním odstavci tohoto článku jsem použil nevhodný příměr, kterým jsem mohl některé bratry ponížit nebo pohoršit. Na logice argumentace ani dnes nijakou zásadní chybu nevidím, ovšem na použitém způsobu ano - nebyl vhodný a zbytečně přetažený. Ne vždy člověk použije své poznání v moudrosti a ku prospěchu. Tedy se omlouvám všem, které to mohlo zbytečně zabolet namísto toho, aby jim to bylo ku pomoci.

Nedávno jsem absolvoval velice zajímavý rozhovor s velmi milým bratrem. Je velice horlivý po pravdě a spravedlnosti a v mých očích i odvážný. Dokáže popsat mnohé minulé události z faktického hlediska velice věrně. Přesto jsem naléhavě prožíval, že je třeba zohlednit i další rozměry, aby v dobré snaze nebyla způsobena nějaká škoda. Bystrá mysl a touha po narovnávání věcí je velice dobrá, ale úměrně k tomu vždy nutné sklonit se před Pánem a nanejvýš poznávat Jeho. Tedy jinými slovy nacházet ty vhodné způsoby, které co nejlépe poslouží bratřím a církvi.

PS: Na svoji chybu jsem byl Pánem upozorněný již nějaký čas, ale teprve rozhovor se zmiňovaným bratrem uspíšil toto mé dnešní vyjádření.

| Autor: administrator | Vydáno dne 11. 09. 2019 | 393 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server